COOP eesti juhatuse esimees Alo Ivask – võitjad on kiiremad kohanejad

Video: ERR


 

“Kriisist välja tulemine ei toimu selliselt, et lülitame normaalsuse tagasi. Ma võrdleks seda pika koridoriga, kus on palju lampe ja palju lüliteid,” rääkis Ivask kolmapäeval ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”.

On raske hinnata, kui kaua kriisist väljumine aega võtab, aga kindlasti peab arvestama sellega, et tuleb pidevalt olukorda jälgida ning vastavalt sellele uusi otsuseid vastu võtta.

Ivaski sõnul on kriis muutnud ja muutmas inimeste tarbimis- ja ostuharjumusi, vaba aja veetmise harjumusi ning ka töötamise harjumusi, ja kriisijärgne majandus peab nendega kohanema.

“Majandus otsib praegu vastuseid. Ärid, mis nende muutustega kohanevad ja saavad nendega hakkama, jäävad ellu. Tekivad uued ettevõtted ja ärimudelid, mis suudavad muutunud harjumusi paremini rahuldada,” rääkis ta.

“Kui saab rääkida võitmisest, siis võitjad on kiiremad kohanejad ja lahenduste väljamõtlejad. Eestil on siin oma eelised, sest meil on veel meeles kohanemisaastad, mis olid nõukogude ajast väljumisel ja turumajandusega kohanemisega. Lisaks on meil nüüd ka tarkust kriisidega kohanemiseks, pluss Eestil on digistruktuurid ja hajaasustus. Võti siin on kindlasti selles, et kui ise oleme tublid ja ärksad, siis on sellest kriisist ka midagi võita,” leidis COOP eesti juhatuse esimees Alo Ivask.

Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel