Valitsus otsustas ettevõtted sulgeda

Ettevõtete sulgemine on riigile odavam kui nende käigus hoidmine.

 


 

Valitsus ostustas alates 1. aprillist kõik Eesti ettevõtted sulgeda, tuginedes Eesti Ettevõtete Kriisiabikeskuse küsitlusele, kus 63% vastanutest teatas, et peab kriisi tõttu niikuinii tegevuse peatama.

(See uudis on avaldatud 01.aprillil 2020 – naljapäeval. Palume järgneva artikli sisu võtta huumoriga.)

Majandus ja kommunikatsiooniministeerium analüüsis Eesti Ettevõtete Kriisiabikeskuse (EEKRI) läbiviidud uuringu tulemusi ja jõudis järeldusele, et ettevõtlussektori püsimajäämine ei ole võimalik.

Kuna valitsuse väljatöötatud Kredexi erakorraliste tugimeetmete pakett ettevõtjate hinnangul oma eesmärki ei täida, otsustas valitsus ettevõtete tegevuse lõpetada. Ettevõtjad ise ei pea seoses sellega registritoiminguid teostama.

EEKRI uuris peaminister Jüri Rataselt, miks valitsus otsustas ettevõtted sulgeda.

“Hea küsimus. Ükski idee ei ole ülearune ja meil on väga selgelt palju ideid laual. See oli ka põhjus, miks me eile kaasasime eksperdid väljastpoolt. See on andnud kindlasti meile ka rohkem julgemaid ideid mõelda,” teatas peaminister.

“Täname valitsuskabinetti, et see küsimus sai heakskiidu ja loomulikult see viimane põhivaidlus oli ettevõtete jätkusuutliku rahastamise osas. Kindlasti tegid väga suure panuse nii rahandusminister kui tervise- ja tööminister. Kas see juhtub? Kindlasti tänane valitsus ei ela tulevaste põlvede arvelt. Meie soov on teha seda, et me suudaksime saavutada selle majanduskasvu potentsiaali, mida meie majandusnäitajad täna meile annavad. Kahjuks seda Eestil ei ole seda täna ja tänane valitsus on öelnud ühe oma prioriteedina, et majanduskasv, investeeringud on need olulised komponendid meie jaoks, me loomulikult taotleme suuremat majanduskasvu.” kinnitas peaminister optimistlikult.

Küsisime ka, mis saab ettevõtjate peredest ja nende sissetulekust. “Tänan teid kõigepealt küsimuse eest. Olen seda meelt, et igakülgne uus info selle teema kohta on ainult kiiduväärt. Väga selgelt,” vastas Ratas.

Otsuse aluseks olnud EEKRI läbiviidud uuringust selgus, et pea kolmveerand osalejates prognoosis käibe langust 51 kuni 100%. 43% ettevõttel ei ole raha, et maksta välja käesoleva kuu palk. Töötajate koondamise vajadus on enam kui pooltel ettevõtetel.

Valitsuse pressibüroo teatel on ettevõtete sulgemine riigile odavam kui nende käigus hoidmine. Kokkuhoid ei ole ainuüksi rahaline. Ettevõtete kaotamine võimaldab ametnikkonnal ja suurel hulgal teistel Eesti inimestel mitte enam mõelda keerulistele ja ebameeldivatele teemadele ning minna saabuvale kevadele vastu uue energiaga.

Eesti Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.eeTäname vastuste koostamisel abiks olnud Eesti Ekspressi loodud veebirakendust “Jüri Ratase ümmarguste vastuste robot”. Oleme seisukohal, et nalja peab ka kriisiajal saama  😉

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel