KredEx finantseerib ettevõtteid aga ei soovi nende ettevõtete omanikuks saada

Foto: ScanpixEttevõtetele laenukäendusi pakkuv SA Kredex võib peale kriisi lõppu saada läbi laenutagatiste mitmete ettevõtete omanikuks. Sihtasutuse teatel võetakse laenule antud tagatis kasutusele vaid äärmuslikus olukorras ning esmajoones on plaanis tagatisena saadud varadele siiski ostja leida.

“KredEx finantseerib ettevõtteid usus, et me ei pea kunagi nende ettevõtete omanikuks hakkama. Ettevõtja poolt antud tagatis on äärmuslik viis laenuandja õiguste kaitsmiseks, mida vastutustundlikud laenuandjad rakendavad vaid äärmuslikus olukorras,” ütles Kredexi pressiesindaja Joonas Kerge ERR-ile.

Kredex pakub kriisiperioodil hädas ettevõtetele käibelaene, investeerimislaene ja laenukäendusi.

Ettevõtja poolt Kredexile esitatud äriplaan peab nägema ette, kuidas ettevõte raskustest välja tuua. Ühtlasi tuleb esitada finantsprognoosid järgmiseks kolmeks aastaks ning lõppenud majandusaasta aruanne.

Kerge juhtis tähelepanu, et tagatise võtmine ei tähenda selle endale saamist.

“Tagatud kohutust täidetakse vara realiseerimisest saadud vahenditega. Kui see toimub täitemenetluses, siis mingil hetkel kui müük ikka ei õnnestu, saab vara vastava enampakkumise alghinna võrra nõuet vähendades selle vara tõesti võlausaldaja endale jätta, pankrotimenetluses tuleb aga ikkagi ostja leida, pandipidaja vara endale ei saa,” selgitas ta.

Kui Kredexi poolt käendatud laenuga ettevõtted kriisi üle ei ela, tuleb protseduuris arvestada tekkinud olukorraga ehk kui palju vara sundmüügis on. “Arvestades meie võimalikke ressursse ei ole reaalne, et KredEx saaks ka lühikeseks ajaks suureks kinnisvaraettevõtteks, nagu igal pangal eelmise kriisi ajal oli,” märkis Kerge.

Aprilli algusest on Kredex võtnud vastu käibe- ja investeerimise otselaene. Väljatöötamisel on ka erakorralise käenduse tingimused majutus- ja toitlustussektoris tegutsevatele ettevõtjatele, reisibüroodele ning reisikorraldajatele.

Loe lisaks SIIT

Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee


 

Sulle meeldib see, mida me teeme? Tule meie TOETAJAKS

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel