Riigi abimeetmed turismisektorit koondamislainest ei päästa

Foto: Margus Vilisoo

 


 

Turismisektori tänavune suvi tõotab tulla tume, sest koondamisi lisandub sektoris iga päevaga üha juurde. Ka ei ole kuigi tõenäoline, et riigi abimeede turismisektorit aitab. 

Selle nädala nelja esimese päevaga on töötukassale laekunud juba rohkem esmaseid koondamisteateid kui möödunud nädala peale kokku. Tooni on hakanud andma turismisektori ettevõtted, kellele kahekuuline riigi abimeede jääb lühikeseks ja kalliks, vahendab uudisteportaal ERR.

Selle nädala nelja esimese päevaga on töötukassale esitanud esmase koondamisteate 21 ettevõtet, teated puudutavad umbes 330 töökohta. Tõenäoliselt toob reede veel lisa.

Koondamisteadete arv ja koondatavate hulk on tõusuteel – möödunud nädala peale kokku esitas esmase koondamisteate 18 ettevõtet 261 töökoha kohta.

Abimeede on turismisektorile liialt kulukas ega too soovitud lahendust

Koondamisteadetes on hakanud tooni andma turismisektori ettevõtted. Näiteks Tartus tegutsev V Spa teatas 11 töökoha koondamisest, Vihula Manor Hospitality, mis peab spaahotelli Lääne-Virumaal, 20 töökoha koondamisest.

Vihula mõisa spaahotelli juhtiv Heigo Vare ütles ERR-ile, et nende majas puudutab koondamine laias laastus pooli töötajaid ning koondatavate hulk võib pisut veel tõustagi. “Ilmselt jäävad alles umbes pooled töötajad või natuke vähem,” ütles Vare.

Ta lisas, et alles jäävate töötajate palgakulu toetuseks on plaanis taotleda riigi abimeedet. Ent turismisektorile, kus käive kukkus sada protsenti, on sellest vähe abi, mistap minnaksegi pigem koondamise teed.

“See ei ole väga sõbralik meede, sest kui tööl on 50-60 inimest ja siis igaühele maksta ettevõttele kohustuslikku 150 eurot + 219 eurot sotsiaalmaksu, on see ikka 2000 eurot igakuist palgakulu. Meiesugusele väikeettevõttele on see ikka märkimisväärne kulu. See sundiski seda tegema,” ütles Vare.

Turismisektorile jääb kahekuine abimeede liiga lühikeseks, sest kaduma läheb ka tavapärane turismi kõrgaeg – suvi. Broneeringuid suveks pisut küll on, kuid majutusasutused ei ole optimistlikud.

Loe originaallugu edasi siit. 

 

Eesti Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel