Raul Eamets – me näeme pankrottide lainet 

Foto: Tartu Ülikool
Video: ERR


 

Mida kauem karantiinis istume, seda sügavamaks majanduskriis kujuneb

Mida kiiremini me ühiskonna avame, seda kiiremini saab kohalik majandus tegutsema hakata, kuid iga nädal eriolukorda suurendab meie SKP langust, leiab Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets.

“Kui sügav majanduskriis tuleb, sõltub sellest, kui kaua me eriolukorda ja ühiskonna lukustamist edasi hoiame. Mida kiiremini ühiskonna avame, seda kiiremini saab kohalik majandus tegutsema hakata. Iga nädal sulgemise pikenemist mõjutab meie SKP langust. Ehk mida kauem karantiinis istume, seda sügavamaks majanduskriis kujuneb. Ja sellele lisaks tuleb mõne kuu pärast viitega majandusmõju väljast,” rääkis Eamets Vikerraadio saates “Reporteritund”.

Ta selgitas, et väline majandusmõju tuleb viitega, sest kui meie võrdleme end Soome ja Rootsiga, siis Rootsi Saksamaaga. Ehk Saksamaa mõjud jõuavad esmalt Rootsi ning sealt edasi Soome ja Eestisse, mis toobki kaasa ajalise viivituse.

Eamets rääkis, et need ettevõtjad, kes on tegelenud ja investeerinud erinevatesse valdkondadesse, neil suurem võimalus ellu jääda ja toime tulla.

“Aga me näeme pankrottide lainet ja oleks naiivne arvata, et selles kriisis läheb teisiti. Kõige suurem oht ühiskonnale on, kui inimesed kaotavad töö. Aga arveid on vaja maksta ja poes käia ja töö kaotanud inimesi on ka vaja üleval hoida. Ja kui inimesed ei jaksa arveid maksta, siis kannatavad ka need firmad, kellele nad teenuseid maksavad. Me ei tohi inimestel lasta vaesuda. Seetõttu on hõive säilitamine selles kriisis võtmeküsimus,” leidis Eamets.

Loe lisaks SIIT

 

Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee


 

Sulle meeldib see, mida me teeme? Tule meie TOETAJAKS

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel