Miks osad ettevõtted hääbuvad kriisis ja miks osad ettevõtted kasvavad kiiresti kriisi tingimustes

markintel konkurentide analüüs

Pilt: SurveyMonkey


 

COVID pandeemia on toonud ettevõtjatele õppetunde vastupidavuse ja kohanemisvõime osas sundides erineva suurusega organisatsioone arvestama sügava ja kestva kriisiga, mis ohustab ettevõtete ja inimeste jätkusuutlikkust. Kuidas oma ettevõtet kriisi ajal aidata? 

 

 

Sellele küsimusele vastust otsides viis maailma juhtiv uuringuteenuse pakkuja SurveyMonkey läbi uurimuse tuhandete ettevõtjate seas.

Saadud tulemustest on selgelt näha kaks olulist asjaolu, mis tagavad ettevõtjatele jätkusuutlikkuse – nendeks on uudishimu ja agiilsus (agiilsus on viis ebakindlas ja muutuvas keskkonnas toimetulekuks ning selles edu saavutamiseks)

Uudishimu on abiks uute võimaluste leidmisel – see aitab leida uusi lahendusi, neid uurida ning liikuda edasi saadud tagasiside põhjal.

 

Agiilsus võimaldab teha julgeid otsuseid ning soodustab kiiret tegutsemist. Uudishimu koos agiilsusega loob olukorra, mis võimaldab “kastist väljaspool mõtlemist” ükskõik, kui äärmuslikud need lahendused esialgu ka tunduvad.

Ettevõtjad, kes suudavd siduda uudishimu ja agiilsuse on kõige paremini tulnud toime klientide radikaalsete käitumise muutustega. Uuringust selgub ka, et tagasiside kogumine ning selle põhjal otsuste tegemine on ärikriitiline metoodika “uue normaalsusega” kohanemiseks.

“Segased ajad nõuavad segaseid inimesi” on jätkuva majandusolukorra kirjeldamiseks üsnagi asjakohane ning volatiilsusele reageerimiseks on agiilsus tõhus metoodika.

 

 
Täsmahus uuringut saad lugeda SIIT ning uuringu kokkuvõtet saad lugeda SIIT.

 

Ettevõtete Kriisiabikeskus

info@kriisiabkieskus.ee

www.kriisiabikeskus.ee


 

Sulle meeldib see, mida me teeme? Tule meie TOETAJAKS

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel