Indrek Saul: kolm lihtsat tegevust, mis aitavad kriisi ajal ettevõtet edukalt juhtida

indrek saul

Pilt: Indrek SaulÄrikasvu ja strateegilise juhtimise coach Indrek Saul vestles kümnete tippjuhtidega kriisist, tulevikust ja ettevõtete strateegilise juhtimise seisust.

 
 

Tippjuhtide sõnul on ettevõtluses halvem jäänud juhtumata. Olukord on majandussektorite lõikes üsna erinev ning vaatamata taastuvale stabiilsusele on määramatus edasise suhtes suur.

Valdavalt on kõikide kõnetatud tippjuhtide sõnul läinud äriliselt paremini kui kardeti ja olukord stabiilne. Kriis on sundinud kõiki üle vaatama oma kulusid, suurendama efektiivsust, vähendama ebaolulisi tegevusi ja kulusid. Paljud ettevõtted panustavad ootuspäraselt automatiseerimisse ja e-ärisse. Ilma naljata, Covid-19 on olnud suurim tehnoloogiaarenduse tagantlükkaja. Vaatamata taastuvale  stabiilsusele on määramatus edasise suhtes siiski suur. Millal olukord normaliseerub, ei julge keegi ennustada.

Meie tippjuhtide sõnul on strateegiline juhtimine pandud pausile.

Kardinaalseid muutusi strateegias ei ole tehtud. Ettevõtte visioon ja missioon püsib paljudel muutumatuna, kuid äri arendus  ja innovatsioon on pandud pausile. Kui määramatus on suur, siis ongi keeruline midagi otsustada. Bain & Co näitas eelmist majanduskriisi analüüsides, et ettevõtte strateegiline juhtimine ei tohi ühegi kriisi ajal n.n. paremate aegade ootele jääda. Kas teadsid, et ootamine on üks kolmest halvast strateegilise juhtimise  strateegiast?

Selleks, et määramatusega tõhusalt toime tulle, pakub Indrek Saul sulle välja kolm lihtsat tegevust, mis aitavad ettevõtet kriisi ajal edukalt juhtida.


Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee


 

Sulle meeldib see, mida me teeme? Tule meie TOETAJAKS

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel