Atonen: riigi eesmärk ei saa olla kriisi ajal kellegi äriedu ülevalhoidmine

Video:  ERR


Ettevõtja ning endine poliitik Meelis Atonen leiab, et mitte kõikide ettevõtete abipalved ei ole kriisi ajal põhjendatud. “Riik ei pea prioriteetselt kaitsma kellegi õitsvat äri,” ütles ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast” ettevõtja ning endine poliitik Meelis Atonen.

Meelis Atonen avaldas ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast” arvamust, et ettevõtete pöördumisi tuleks vaadata sektoriaalselt ning sellelt pinnalt otsustada, kelle abistamine on põhjendatud ja kelle osas pole see hetkeolukorras kriitilise kaaluga. “Kaitse on see, et tõepoolest need ettevõtted ja töökohad, kus on võimalik näha, et tulevikus asi tagasi tuleb, neid töökohti tuleb säilitada ja ka inimesi toetada. Äriedu kellelgi ülal hoida, see ei ole mitte kunagi kriisi ajal eesmärk,” ütles Atonen.

Ta lisas, et saab aru ettevõtjatest, kes teatud kirju kirjutavad, aga loeb enda sõnul seda kõike ka teatud kriitikaga, teatud huumori ja teatud pahameelega. “Meil ei ole riiki, kus raha seinast tuleb,” tõdes Atonen.

Saatejuhi Indrek Kiisleri märkusega, et pandeemia eelselt oli Eesti majanduses buumiaeg ning osadel sel ajal tekkinud ettevõtetel ei ole elulootust, Atonen nõustus, lisades, et kriisist tulenevalt ei ole riigi prioriteet kaitsta ettevõtete äririske.

Kuigi Eesti on laialdaselt tuntud kui edukas IT-riik, on platvormide mitmekesisus ja õpetajate võime modernsete e-õppekeskkondadega toime tulla teinud Atoneni hinnanul kodust õppimise segaseks nii õpilastele kui ka õpetajatele endile. “Lahenduseks võiks olla riiklikult otsustada, mis platvormil oleks tulevikus sarnases olukorras kõige lihtsam ja adekvaatsem õppida”, ütles Atonen.

“Teha otsus, et tõepoolest läheme selle tarkvara peale üle, ostame massiliselt sisse ja õpetame õpetajad välja. Siis on meil e-õppe pool palju paremini kaetud. Kuni seda ei ole, siis igaüks ise hulbib ja õpib,” lisas Atonen.

Loe pikemalt siit: Riigi eesmärk ei ole kaitsta ettevõtjate kasumit

 

Ettevõtete Kriisiabikeskus
info@kriisiabkieskus.ee
www.kriisiabikeskus.ee

 

UUDISED & ARTIKLID

Soovid meid toetada?

Kui oled TELIA võrgus, siis saad meile teha toetuskõne telefonil 900 70 23.
Helistades sellele numbrile toetad meie tegevust 5 euroga.

Tee palun Sulle sobivas suurses ülekanne meie kontole LHV pangas
EE397700771004734517
Selgitusse märgi "Toetan eesti ettevõtjate kriisiabi"
Saaja: MTÜ Eesti Ettevõtete Kriisiabi

TÄNAME!

privaatsus | powered by markintel